HOME » Introduction 
Furnizimet me ujė i Qytetit Peshkopi

Financuar nga Qeveria Austriake
Ne shumen 4,000,000 Euro Kredi
Zbatuar nga DPUK, ne Dibėr

Zbatimi filloi me 2014. Mbaron mė 2016.
Ecuria e projektit
Nėpėrmjet rehabilitimit tė sistemit tė furnizimit me ujė u arrit furnizimi me ujė tė pijshėm 24 orė i popullsise sė qytetit Peshkopi si dhe pėrmiresimi i furnizimit pėr fshatrat Tomin, Pollozhan, Dohoshisht, Begjonec.

Projekti ėshtė nė fazė garancie 12-mujore.
CLICK
CLICK
CLICK

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

 

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės