HOME » Introduction 
Furnizimi me ujė i plazheve Durrės - Kavajė nga pusshpimet e Ēermės, Loti III ( Linja e ujesjellesit nga piketa Nr.235, degėzimi Kavajė deri nė depon e re 4000 m3 Arapaj, ndėrtim depo e re 4000 m3 Arapaj, Durrės) ( Kontratė e lidhur)

Financuar nga Buxheti shtetit
Ne shumen 1,048,545,286 Leke
Zbatuar nga DPUK, ne Durrės

Zbatimi filloi me 2013. Mbaron mė 2017.
Ecuria e projektit
Ndėrtimi i kėtij rrjeti ujėsjellėsi ėshtė i domosdoshėm pasi bėn shtimin e sasisė dhe cilėsisė sė ujit pėr qytetin e Kavajės, Golemit dhe zonės sė plazhit tė Durrėsit me njė sai prej 250 l/sek. Ndėrtimi i kėtij rrjeti ujėsjellėsi rrit cilėsinė dhe sasinė e furnizimit me ujė, duke ju pėrgjigjur tė gjitha kėrkesave tė banorėve tė kėsaj zone tė rėndėsishme turistike qė nga qyteti Kavajė deri nė plazhin e Durrėsit.

Projekti ka pėrfunduar dhe ėshtė nė proēes kolaudimi.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

 

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės