23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Ndėrtim i kolektorit kryesor tė ujėrave tė zeza dhe ITUP nė zonėn turistike Gjiri i Lalzit, Durrės

Ne shumen 420,319,978 Leke
Zbatuar nga DPUK, ne Durrės

Zbatimi filloi me 2015. Mbaron mė 2017.
Ecuria e projektit
Ndėrtimi i kėtij rrjeti KUZ dhe kėtij impianti trajtimi, bėn qė tė sistemohen ujrat e pėrdorura tė kėsaj zone turistike duke eleminuar ndotjet e burimet e infeksionit qė paraqesin ato. Do tė ndėrtohen 4 stacione pompimi tė ujrave tė zeza, kolektorė lagjesh, punime gėrmimi dhe mbushje, puseta plastike, punime elektomekanike teknollogjike tė paisjeve, njė linjė kabllore pėr furnizimin me energji elektrike tė Stacionit tė pompimit dhe njė linjė ajrore pėr furnizimin e Impiantit tė trajtimit tė ujėrave tė pėrdorura, shtrimi i fibrave optike pėr ndėrlidhjen dhe komandimin e SCADA dhe komplet linja e makineri-paisjeve teknollogjike tė Impiantit tė trajtimit. Punime tė infrastrukturės elektrike nė kabllo fuqie dhe komandimi si dhe tokėzime e mbrojtje atmosferike.

Punimet janė realizuar nė masėn 80% tė projektit.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės