23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Projekti i Investimeve nė Sektorin e Ujit

Financuar nga Banka Botėrore
Ne shumen 62,500,000 Euro Kredi
Zbatuar nga PIU i Ujit, ne Durrės

Zbatimi filloi me 2014. Mbaron mė 2019.
Ecuria e projektit
Qėllimi i projektit:

Shtimi i sasisė sė ujit nė qytetin e Durrėsit.

Komponentėt:

a. Kontrata pėr ndėrtimin e linjės sė re tė furnizimit

b. Kontrata pėr supervizionin e linjės

c. Kontrata pėr ndėrtimin e rrjetit sekondar tė kanalizimeve nė zonėn e plazhit nė Durrės

d. Kontrata pėr projektimin dhe supervizimin e disa ndėrhyrjeve nė rrjetin kryesor tė kanalizimeve nė qytet

e. Nderhyrje nė sistemin e kanalizimeve tė ujrave tė ndotura nė qytetin Durrės

f. Kontrata pėr vėzhgimin intensiv arkeologjik

g. Shėrbim konsulence pėr krijimin e sistemit GIS pėr UK Durrės.

h. Blerja e matesave tė ujit pėr UK Durrės

Punimet po vazhdojnė sipas ecurisė sė grafikut.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės