23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Periferitė Urbane tė Tiranės - Komponenti Infrastrukturor (Shtesė kontrate)

Financuar nga Qeveria Italiane
Ne shumen 937,517 Euro kredi
Zbatuar nga PIU Shėrbimet Esenciale, ne Tirane

Zbatimi filloi me 2017. Mbaron mė 2017.
Ecuria e projektit
Punimet e projektit konsistojnė nė rikualifikimin e zonės urbane nė Laprak, Tiranė.

Ecuria e punimeve vazhdon sipas grafikut tė projektit.

Jane realizuar rreth 70% e punimeve.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės