23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Prezantimi 
Projekti i Kanalizimeve tė Tiranės sė Madhe

Financuar nga Qeveria Japoneze
Ne shumen 62,000,000 Euro Kredi
ne Tiranė

Zbatimi filloi me 2008. Mbaron mė 2019.
Ecuria e projektit
Vlera e projektit 9,198,906,872 yen Japonez

Projekti ėshtė nė fazėn e zbatimit tė punimeve.

Punimet konsistojne ne:

1.Ndėrtimin e Impiantit tė trajtimit tė Ujėrave tė Pėrdorura, me vendodhje nė Kashar

2.Ndėrtimin e kolektorit kryesor pėr transportimin e ujėrave tė pėrdorura deri nė impiant (pikėnisja tek Pallati me Shigjeta)

3.Ndėrtimi i rrjetit tė kanalizimeve urbane nė dy zona tė banuara tė Tiranės, nė pjesėn perėndimore (nė zonėn e Misto Mame dhe zonėn e Ish Kombinatit Tekstil)

4.Ndėrtimi i Kolektorit tė Ri tė grumbullimit tė ujėrave tė pėrdorura pėr pjesėn jugore tė Lanės, me shtrirje nga Materniteti i Ri - Pallati me Shigjeta.

Vazhdon me ritme tė ngadalta ecuria e punimeve.

Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės