23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Projekte  » Projekte me KfW 
Mbrojtja mjedisore e liqenit tė Ohrit, Kanalizimet e Ujėrave tė Zeza Pogradec (Faza III)

Financuar nga Qeveria Gjermane (KFW) dhe Bashkimi Europian (IPA 2010)
Ne shumen 13,456,250 Euro Grant/Kredi
Zbatuar nga DPUK, ne Korēė
Zbatimi filloi me 2013. Mbaron mė 2016. Ecuria e projektit Nėpėrmjet projektit u realizua:

Zgjerimi i impiantit tė trajtimit tė ujrave tė pėrdorura nga 25,000 nė 50,000 banorė

Pėrfundimi i ndėrtimit tė rrjetit tė kanalizimeve nė qytetin Pogradec

Ndėrtimi i rrjetit tė kanalizimeve nė zonėn pergjatė lumit tė fshatit Vėrdovė qė shkarkon nė liqen duke pėrfshirė dhe sistemin e fshatit Verdovė

Ndėrtimi i rrjetit tė ujėsjellesit nė fshatin Rremenj

Ndėrtimi i sistemit tė ujėsjellesit dhe kanalizimeve nė fshatin Gurras si dhe ndėrtimi i veprės sė marrjes sė ujit tė pijshėm

Ndėrtimi i stacionit tė pompimit, linjės kryesore tė transmetimit pėr sistemin e ujėsjellėsit tė fshatrave Gurras, Bahcallėk dhe Gėshtenjas.

Punimet kanė pėrfunduar dhe ka filluar faza 12-mujore e garancisė. 

Vazhdon trajtimi me kimikate i ujrave qė derdhen nė liqen
CLICK
CLICK
CLICK
CLICK


Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės