23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Aktivitete 
Takim pune nė qytetin e Vlorės

Drejtori I Drejtorisė sė Pėrgjithshėm Ujėsjellės Kanalizime Z. Ardian Alushi nė datė 24.02.2016 zhvilloi njė takim pune nė qytetin e Vlorės, ku pjesmarrės ishin Nėnkryetari I Bashkisė Vlorė, pėrfaqėsuesit e ”IPA 2012”, konsulenti dhe kontraktori, Njėsia e Implementimit tė projektit pranė DPUK  dhe pėrfaqėsuesi i firmės fituese “ANK”.

 

Qėllimi i ketij takimi ishte koordinimi  i punės pėr zhvillimin e  kontratės “IPA 2012” me financimin e Delegacionit tė Bashkimit Europian pėr rehabilitimin e zgjerimin e ITNU (Impianti i Trajtimit tė Ujėrave tė Ndotura) dhe ndėrtimi I rrjetit tė kanalizimeve nė 3 zona tė Bashkisė Vlorė.

 

Pėrsa I pėrket zhvillimit tė kontratės me pjesė bashkėfinancimi me fondet e buxhetit tė shtetit pėr “Ndėrtimin e sistemit tė ujėrave tė zeza nė zonėn e Ujit tė Ftohtė Vlorė”  u vendos dhėnia e lejes pėr fillimin e punimeve pėr firmėn fituese tė tenderit.

 

Takimi u zhvillua nė frymėn e bashkėpunimit pėr dhėnien e zgjidhjeve tė problematikave tė kėtij projekti.

 


Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės