23/05/2013
EIA WSIP May 19 Final Draft Cleared for Public Consultations.
23/05/2013
Raporti Final i Workshopit me Pronaret_Janar2013.
23/05/2013
Final Analytical Report_clearENG_January2013.
HOME » Aktivitete 
Takim pune nė qytetin e Kukėsit

Drejtori I Drejtorisė sė Pėrgjithshme Ujėsjellės Kanalizime, Z. Ardian Alushi nė datėn 05.02.2016 zhvilloi njė takim pune nė qytetin e Kuksit, rreth nisjes sė fazės sė dytė tė punimeve pėr ndėrtimin e Ujėsjellėsit tė Kukėsit.

 

Nė kėtė takim u diskutua se ky investim qė nis do tė zgjidhė problemin e furnizimit me ujė tė pijshėm pėr qytetin dhe 14 fshatra.

 

Vlera e kėtij investimi kap shifrėn e mbi 186 milionė lekė tė reja dhe afati i pėrfundimit tė punimeve ėshtė 12 muaj.

 

 


Drejtoria e Përgjithshme e Ujësjellës Kanalizime
Adresa: Rr: "Sami Frashëri", Nr.4
Tiranë, Shqipëri
Tel & Fax +355 4 2256091

Kėshilli i Ministrave
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturės